Rozhovor se stavbyvedoucím Janem Tomečkem

Rozhovor se stavbyvedoucím Janem Tomečkem

Řídíte realizaci velkého projektu Vily Velešín, dá se říci, že ve Velešíně vzniká celá nová čtvrť. Čím je podle Vás projekt atraktivní a jedinečný z pohledu budoucích obyvatel?

Především jde o krásné místo, stavíme v obci Velešín, ale přesto velmi blízko přírody. Další výhodu vidím v tom, že zástavba celého území tří hektarů byla navržena jedním architektem. 

Pracoval na něm také jeden tým projektantů. Architektura všech typů domů je tak vyvážená, ale zároveň se mírně liší ve vnitřní dispozici a velikostí pozemku, takže si každý může vybrat co mu nejvíce vyhovuje. Určitě je také důležité, že se jedná o nízkoenergetické domy.

Stavební standard provedení všech typů domů je vysoký, tím pádem i finančně náročnější. Vrátí se vložená investice budoucím majitelům?

V dnešní době je trh přesycen nízkou kvalitou staveb, jako příklad uvedu vazníkové krovy, základní typy oken a dveří, nejlevnější instalace a vybavení. Hlavním cílem takových staveb je nejnižší cena a noví majitelé bývají dost často překvapeni nutnými opravami a výměnami ještě v době, kdy splácejí hypotéku. Takže já osobně věřím, že investice do kvality a nízkoenergetického provedení se vrátí v podobě nižších provozních i budoucích investičních nákladů.

Když byste měl vyzdvihnout dvě nebo tři speciality stavebního provedení, na které jste Vy i celý váš tým hrdý, které by to byly?

Určitě celkové řešení fasády. Používáme unikátní zateplovací lištový systém, který je naším patentem, a nadstandardní okna, dveře a další prvky, které brání vzniku tepelných mostů. Zajímavý je i obklad fasády a modřínové terasy, tam je vidět naše pečlivé řemeslné provedení. U vil a dvojvil pak pevný strop ze železobetonu ztužující celý dům. Zmíním i plochou střechu, která je sjednocujícím architektonickým prvkem, ale zároveň díky ní vzniká plnohodnotné druhé patro bez nekomfortních šikmin.

Je možné si domy prohlédnout přímo na místě?

Případné zájemce rád osobně provedu, prohlídky organizují naši makléři. A zvu všechny na den otevřených dveří.

Jan Tomeček je absolventem českobudějovické střední průmyslové školy stavební a držitelem oprávnění autorizovaný technik ve výstavbě. Pracuje 13 let ve stavebnictví, z toho 10 let u společnosti Tangenta, kde řídí realizaci všech staveb včetně projektu Vily Velešín.

Kontakt

KONTAKTNÍ OSOBA

JARMILA BÖHMOVÁ

realitní makléřka Second Home Consulting

 

IVA KUBÁŇOVÁ

projektová manažerka

Vily Velešín

Napište nám

Kontaktní formulář

Prodejci & Developer

SECOND HOME consulting s.r.o.
Sídlo: Okružní 2373, 544 01 Dvůr Králové nad Labem
Doručovací adresa: Regnerova 1106, 542 32 Úpice
IČ: 27528189

Tangenta, spol. s r.o. / IČ: 26086310
Bydlení na Vrších s.r.o. / IČ: 03219453
Dobrovodská 882/130, 370 06 České Budějovice